Üdvözöljük iskolánk weboldalán!

Köszöntő

Tisztelt Olvasó!

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket a Pellérdi Általános Iskola honlapján. Szeretettel ajánlom e sorokat mindazoknak, akik szívesen betekintenek egy iskolájukat, lakóhelyüket szerető közösség belső életébe.

Iskolánk Pécs közvetlen közelében, gyönyörű környezetben és rendkívül jól felszerelten hívja és várja a gyermekeket Pellérdről és környező településekről. Székhelyünk Pellérd és tagiskolái a görcsönyi, kővágószőlősi és a gyódi telephely valamennyi pedagógusa szakmai tudásának legjavát adva végzi napi nevelő-oktató munkáját.

Iskolánk pedagógusai számítanak a törődő szülőkre, a település önkormányzatának, intézményeinek, szervezeteinek támogató, együttműködő segítségére.

A pellérdi iskola diákjai német nemzetiségi nyelvet tanulhatnak, lehetőségük van második idegen nyelvként angolt tanulni. Az informatika oktatás korszerű eszközökkel felszerelt teremben valósul meg, mint ahogy többi termünk is ellátott modern informatikai eszközökkel. Gazdag szakköri kínálattal, sportolási lehetőségekkel, zeneoktatással, könyvárral várjuk diákjainkat. Évről-évre egyre több versenyen, vetélkedőn vehetnek részt tanulóink. Említésre méltóak projektjeink, színvonalas műsoraink, amelyekkel gazdagítjuk településünk életét is. Méltán büszkék vagyunk kiváló továbbtanulási mutatóinkra.

A Pellérdi Általános Iskola gazdag múltú iskola, méltán büszke történetére, elért eredményeire. Az elődök nyomdokain haladva arra törekszünk, hogy diákjainkat sikerekhez jutassuk.

Egykori igazgatónk Metzing Annuska néni szavait idézném:

„Valamennyien láncszemei vagyunk az egymást követő nemzedékek örök folyamatának. Ha minden láncszem erős, átveszi, amit elődeitől kapott. A tudást, hitet, szeretetet, megtoldja saját erejével, s akkor egyre szebb lesz a világ. Szüntelenül sugároznunk kell szellemiségünket, emberségünk melegét magunk körül, amíg élünk.”

Ezen gondolatokkal kívánok minden diákunknak, kollégáimnak tartalmas szép éveket. Kívánom, hogy büszke legyen minden pellérdi diák arra, hogy e falak között alapozta meg tudását.

Honlapunkon keresztül betekintést nyerhetnek iskolánk életébe, programjainkba, pályázatainkba. Amennyiben elnyerte tetszésüket, kérem, látogassák meg intézményünket, hogy személyesen is megtapasztalják iskolánk hangulatát, légkörét, és megbizonyosodjanak a nálunk folyó munka eredményességéről.

Varga Ágnes