Üdvözöljük iskolánk weboldalán!

Kedves Gyerekek! Tisztelt Szülők!

Október 4. minden évben az Állatok világnapja.

Hagyományainkhoz híven idén is gyűjtjük az állateledelt!

Az állatoknak szánt eledelt az iskola portáján tudjátok, tudják
elhelyezni október 4-ig.

Az összegyűjtött adományokat a Misina Természet- és Állatvédő Egyesületnek juttatjuk el!

Köszönjük a felajánlásokat!

Öko-munkaközösség

2021.08.30 Tanévnyitó és iskolafejlesztés (videó)

Étkezés igénylése

Nyilatkozat ingyenes vagy kedvezményes
intézményi gyermekétkeztetés igénybevételéhez

Nyilatkozat teljes árú iskolai gyermekétkeztetés igénybevételéhez

KRÉTA tudnivalók!!!

Kréta rendszerrel kapcsolatos technikai segítség kéréssel forduljon
Kovács Zoltánhoz
e-mail: kovacs.zoltan@pellerdiskola.hu

tel: 06-30/178-7872

Köszöntő

Tisztelt Olvasó!

Tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket a Pellérdi Általános Iskola honlapján. Szeretettel ajánlom e sorokat mindazoknak, akik szívesen betekintenek egy iskolájukat, lakóhelyüket szerető közösség belső életébe.

Iskolánk Pécs közvetlen közelében, gyönyörű környezetben és rendkívül jól felszerelten hívja és várja a gyermekeket Pellérdről és környező településekről. Székhelyünk Pellérd és tagiskolái a görcsönyi, kővágószőlősi és a gyódi telephely valamennyi pedagógusa szakmai tudásának legjavát adva végzi napi nevelő-oktató munkáját.

Iskolánk pedagógusai számítanak a törődő szülőkre, a település önkormányzatának, intézményeinek, szervezeteinek támogató, együttműködő segítségére.

A pellérdi iskola diákjai német nemzetiségi nyelvet tanulhatnak, lehetőségük van második idegen nyelvként angolt tanulni. Az informatika oktatás korszerű eszközökkel felszerelt teremben valósul meg, mint ahogy többi termünk is ellátott modern informatikai eszközökkel. Gazdag szakköri kínálattal, sportolási lehetőségekkel, zeneoktatással, könyvárral várjuk diákjainkat. Évről-évre egyre több versenyen, vetélkedőn vehetnek részt tanulóink. Említésre méltóak projektjeink, színvonalas műsoraink, amelyekkel gazdagítjuk településünk életét is. Méltán büszkék vagyunk kiváló továbbtanulási mutatóinkra.

A Pellérdi Általános Iskola gazdag múltú iskola, méltán büszke történetére, elért eredményeire. Az elődök nyomdokain haladva arra törekszünk, hogy diákjainkat sikerekhez jutassuk.

Egykori igazgatónk Metzing Annuska néni szavait idézném:

„Valamennyien láncszemei vagyunk az egymást követő nemzedékek örök folyamatának. Ha minden láncszem erős, átveszi, amit elődeitől kapott. A tudást, hitet, szeretetet, megtoldja saját erejével, s akkor egyre szebb lesz a világ. Szüntelenül sugároznunk kell szellemiségünket, emberségünk melegét magunk körül, amíg élünk.”

Ezen gondolatokkal kívánok minden diákunknak, kollégáimnak tartalmas szép éveket. Kívánom, hogy büszke legyen minden pellérdi diák arra, hogy e falak között alapozta meg tudását.

Honlapunkon keresztül betekintést nyerhetnek iskolánk életébe, programjainkba, pályázatainkba. Amennyiben elnyerte tetszésüket, kérem, látogassák meg intézményünket, hogy személyesen is megtapasztalják iskolánk hangulatát, légkörét, és megbizonyosodjanak a nálunk folyó munka eredményességéről.

Varga Ágnes